בלוג
 
   
 

מנהל שלא שואל את עצמו את השאלות הבאות, לא יזכה לראות את הארגון שלו מתקיים לאורך זמן

"העבודה לא נגמרת, ובכלל... הכל נהיה יותר ויותר קשה...".

כשהארגון והמשפחה נפגשים

"קצב החיים היום דינאמי כל כך, שארגונים חייבים לחשוב אחרת, וכן, גם חופשת לידה מקוצרת היא לפעמים פתרון לנשים שבחרו לוותר על חלק או כל חופשת הלידה שלהן, ובעצם, להתאים את חלוקת התפקידים בביתן למה שנכון עבורן"

גונבים לכם את העובדים? לא בטוח שזה רע עבורכם...

בעידן בו התחרות מחייבת חדשנות, יש הרבה ברכה ב"גניבת" עובדים, דוגמא נהדרת למצב שכזה ניתן לראות בכניסתה של אובר לתעשיית הרכב האוטונומי (רכב ללא נהג).עובד ש"נודד" מחברה אחת לשנייה, מעשיר את הידע שלו, אך גם של הארגונים בהם הוא עובד.

"העובד המשגשג" הוא לא רק שלך והוא "מולטי קרייריסט"

סעיפי הוצאות ניהול כוח האדם בארגונים הולכים וגדלים. גיוס, קליטה, שימור וכיוב' הם רק חלק מאתגרי מחלקות משאבי האנוש. תחת השפעת הטכנולוגיה, מבקשים צעירים רבים אתגר ומימוש עצמי ומסלול ה"קריירה" בארגונים לא מהווה אלטרנטיבה יחידה.

התניה פאבלובית בארגון שלכם

זוכרים את הכלבים של פבלוב? בעשור האחרון של המאה ה-19  ערך איוואן פבלוב את הניסוי המפורסם שלו בכלבים בו גילה את ההתניה הקלאסית- מצב בו "הצמדה" של גירוי מותנה (בניסוי הזה= פעמון), מביאה לתגובה של גירוי בלתי מותנה (=מזון).

מיטל קארה פוליאק יועצת ארגונית, מומחית לתקשורת בינאישית, מחברת הספר "אנשי המחר". הקדישה את השנים האחרונות לחקר ולמידה של עולם המחר, דרך עשרות מחקרים עדכניים וע"י ביצוע עשרות ראיונות.