הסיפור שלי
 
   
 
בבית הירושלמי בו גדלתי תמיד היה רעש. רעש טוב. רעש של שכנים שנכנסים "לקפה" ונשארים שעות, של חברים שקופצים לרגע והולכים רק אחרי שהם מחסלים את הסיר. רעש של אנשים, צוחקים, מדברים, מתווכחים. ההורים שלי אולי לא הלכו לקורס ב"אדלר", אבל הם היו מומחים גדולים להקשבה, ואלופים בקבלה. זה מה שהביא אלינו הביתה את כל הרעש הנפלא הזה, של דיבורים ממקום משוחרר וחף משיפוטיות, וזה היה השיעור של חיי והמסר שעיצב אותי, ולבסוף- גם תחום המומחיות המקצועי שלי.
 
תקשורת מתוך הקשבה והתבוננות, ללא שיפוטיות.
 
מזה למעלה מעשור שאני עוסקת בייעוץ ארגוני, מלווה עובדים ומנהלים, עוזרת להדק ולחזק את הקשרים בין אנשים ומחלקות בתוך הארגון, ואלו שבין הארגון ללקוחות והספקים שלו. זאת, תחת ההבנה שלכל ארגון יש את הייחודיות האנושית שלו, החוזקות האנושיות וגם הפלונטרים. התפיסה כי תהליכים יצליחו ויעדים יושגו בראש ובראשונה בזכות ההתגייסות של כל השותפים לטובת העניין, הנה בבסיס העבודה שלי עם המנהלים בארגון. שותפים מחויבים, אכפתיים, שלוקחים אחריות ו"מגדילים ראש" יכולים להתגבר כמעט על כל בעיה בדרך. הנוסחה הזו הייתה נכונה לאורך כל שנות ההיסטוריה האנושית, מאז התארגנו בני אדם לצוד בקבוצה, וגם כיום, בעידן הטכנולוגי.
 
עם השנים, המומחיות שלי בתקשורת בינאישית הביאה אותי למקום לא צפוי. בחודש יולי 2015 יצא לאור ספרי "אנשי המחר" העוסק בעתידנות חברתית- בשינויים הפנימיים שמתחוללים בנו בעשור האחרון והאופן בו הם באים לידי ביטוי בחיינו האישיים- בזוגיות, במשפחה ובעבודה. המסע שלי לכתיבת הספר התחיל מהתבוננות והקשבה לתחושות התסכול שעלו בשיחות עם חברים ובמסדרונות ארגונים - תסכול של מנהלים הזקוקים ליוזמה ופרואקטיביות מצד העובדים שלהם אך נתקלים בעייפות ומוטיבציה מוגבלת, ומהצד השני, תסכול של עובדים שאינם חשים סיפוק בתפקידם וחולמים על הגשמה. ביקשתי להבין מה קרה, ומה צריך לעשות בכדי להביא למצב בו שני הצדדים יהיו מסופקים לאורך זמן.
 
כמי שעבדה בסגל האקדמי של המכללה למנהל, היה זה מתבקש שאתחיל בקריאת מאמרים ומחקרים, אך המחקר האישי שלי יצא מהר מאוד מהמסגרת האקדמית לשיחות מסדרון ותצפיות לא פורמאליות. מתוך הידע הרב שצברתי, זיהיתי כי הטכנולוגיה האינטרנטית חוללה בנו חמישה שינויים פנימיים מרכזיים ואלו משפיעים על מכלול חיינו. התובנות הללו חשובות במיוחד בארגונים- ההבנה של הלקוחות החדשים מאפשרת לנו ליצור דרכים חדשות לספק אותם, ההבנה של העובדים החדשים מאפשרת לנו לפרוץ תבניות ולמצוא דרכים אפקטיביות יותר להניע אותם.
מיטל קארה פוליאק יועצת ארגונית, מומחית לתקשורת בינאישית, מחברת הספר "אנשי המחר". הקדישה את השנים האחרונות לחקר ולמידה של עולם המחר, דרך עשרות מחקרים עדכניים וע"י ביצוע עשרות ראיונות.